Posledná aktualizácia článku

Začínajú vám byť tesnejšie nohavice, alebo Vaša obtiahnutá blúzka na Vás už nevyzerá tak dobre ako kedysi? Každá si povie: čas schudnúť. Niekto to skúša cvičením a niekto diétou, obe metódy môžu a nemusia byť efektné. Hlavne ak ide o diéty. Nasľubujú hory doly, no po pár dňoch už naozaj nie je sila ani vôľa diétu dodržať, lebo príde hlad či lákavé chute. A nedajbože s ňou zrazu aj skončíte a dostaví sa jojo efekt. Zabudnite na takého neefektívne chudnutie. Vyskúšajte proteínovú diétu Prodietix!

Obsah článku

  1. Charakteristika
  2. Fázy
  3. Výhody a nevýhody
  4. Cena a balenie
  5. Hodnotenie

Stručný prehľad

 • diéta pôvodom z Francúzska
 • proteínová diéta rovnako ako Ketomix
 • Založená na princípe ketózy
 • predáva sa vo forme balíčkov

Čo je to Prodietix?

Prodietix je, ako sme už vyššie uviedli takzvaná proteínová diéta. Môžete ju nájsť aj pod názvami bielkovinová, ketogénna alebo aj keto-diéta.

Tip pre Vás: Hľadáte vhodné riešenie na boj s nadbytočnými kilami? Chcete niečo, čomu môžete dôverovať a vďaka čomu môžete redukovať svoju váhu? Získajte všetky potrebné informácie a pozrite si naše hodnotenie produktov na chudnutie. Viac informácií nájdete tu…

Proteínová diéta: vznikla vedeckou metódou, ktorá bola popísaná po prvý raz Hardvarským profesorom Blackburnom v USA. Je založená na princípe, ktorý hovorí, že pokiaľ ľudské telo prijéma v strave dostatok proteínov, ale zároveň sa obmedzujú tuky a sacharidy, tak do dvoch dní sa v ňom navodí stav zvaný ketóza. Stav ketózy spôsobí redukciu hmotnosti na úkor tukového tkaniva, pričom ale svalová hmota ostáva nedotknutá vďaka užívaným bielkovinám. To je aj dôvodom prečo sa pri nej nemusíte obávať jojo efektu.
(Jojo efekt – opätovné naberanie tukov po ukončení diéty.)

Je veľmi náročné snažiť sa navodiť vo Vašom tele ketózu prirodzenou cestou z bežne dostupných potravín, preto bola vyvinutá diéta Prodietix. Súčasťou tejto diéty sú špeciálne jedlá bohaté na proteín, minerály či vitamíny.

Všetky jedlá v rámci Prodietix sú vyrábané z prvotriednych surovín vo Francúzsku.

V čom je zvláštna Prodietix diéta?

Pri bežných diétach je spaľovaná hmotnosť a úbytok na váhe 60% z tukov ale 40% aj zo svalovej hmoty. Nakoľko sú naše svaly spaľovačmi tukov, až klasickú diétu ukončíte, telo sa nevie vysporiadať s úbytkom svalovej hmoty a klasickou stravou zároveň, preto sa začne diať takzvaný vyššie spomínaný jojo-efekt. Jednoducho povedané, začnete opäť priberať , a po čase ste znova tam kde ste začali.

Protiedix diéta bola navrhnutá tak, aby sa toto nedialo. Redukovanie hmotnosti pri keto-diéte sa vykonáva hlavne na úkor vašich tukových buniek, a zachováva sa stav svalovej hmoty.

Musím cvičiť pri Prodietix diéte?

V zásade pri tomto druhu diéty cvičiť nemusíte, najmä ak nemáte čas, alebo sa Vám to nedá zo zdravotných dôvodov. Ale, ako pri každej jednej diéte a snahe schudnúť,  pohyb je veľmi nápomocný k pozitívnym a rýchlejším výsledkom.  Viacmenej môže ísť o akýkoľvek druh pohybovej aktivity, avšak odporúčajú sa najmä aeróbne cvičenia, ako sú napríklad plávanie, jogging, cyklistika, korčuľovanie. Trvanie takejto aktivity by sa malo pohybovať na 40 a viac minútach. Preto, ak sa Vám takýto čas venovať nedá, môžete napríklad len vymieňať výťah za schody, prípadne chodiť na dlhšie prechádzky s Vašou polovičkou či kamarátmi.

Tri fázy Prodietix diéty

1.fáza

Váhovo-redukčná fáza, ktorá je najstriktnejšia z 3 fáz tohto druhu déty. Jedálniček je zostavený totiž iba zo zeleniny a predpripravených proteínových jedál. Práve v tejto fáze môže veľa ľudí mať problém, ale kde je vôľa, tam je cesta a aj táto fáza sa dá veľmi ľahko absolvovať. Pre každého jedinca sa môže počet proteínových jedál na deň líšiť, ale býva ich priemerne 4-6 kusov. V tejto fáze sa telo dostáva do stavu ketóza a začína spaľovať. Už po siedmych dňoch užívania sú viditeľné výsledky na tele.

Povolená zelenina: špargľa, ľuľok, patizón, žerucha, artičok, kvaka, všetky druhy šalátu, všetky bylinky, sušená cibuľa, sušený cesnak, karfiol, cuketa, čakanka, reďkvičky, reďkev, uhorka, brokolica a iné. Presný zoznam aj spolu so vzorovým jedálničkom nájdete tu:

2.Fáza

Stabilizačná fáza, ktorá je prijateľnejšia vďaka tomu, že sa do jedálnička začínajú začleňovať sacharidy a tuky. Jedno z proteínových jedál v prvej fáze sa nahradzuje ‚normálnym‘ jedlom (najčastejšie večera alebo obed). Teda ak ste mali 4 proteínové jedlá v 1.fáze, teraz budú iba 3 a jedno normálne. Ketóza je v tele stále udržiavaná, no úbytok váhy je už pomalší ako v predošlej fáze.  Je však veľmi dôležitá, aby sa telo postupne akumulovalo na klasickú stravu a nezačal po drastickom ukončení diéty po 1.fáze neželaný jojo-efekt. Rovnako sa rozširuje zoznam povolenej zeleniny.

Normálne jedlá v tejto fáze majú ale obmedzené suroviny, z ktorých sa môžu skladať. Sú to suroviny ako: vajcia, teľacie mäso, kuracie mäso, pstruh, pleskáč… a podobne. Presný zoznam opäť nájdete tu:

3.fáza

Fixačná fáza, alebo tiež fáza ktorá je medzistupňom medzi diétou a normálnym stravovaním. Laicky povedané znižuje riziko jojo-efektu. Dá sa povedať, že je rovnaká ako druhá fáza, ale ešte miernejšia. Pomer sacharidov v starve sa postupne zvyšuje. A ešte jedno z proteínových jedál opäť nahradzujete normálnym jedlom. (Mala by to byť najlepšie večera a obed). Čo pribúda oproti druhej fáze hlavne, sú prílohy. Ryža, zemiaky, strukoviny. Samozrejme dávky je potrebné zväčšovať iba po malých častiach, aby si organizmus zvykol.

Príklad povolených surovín: cottage, tuniak, tvaroh, ryža, zemiaky (v uvedených množstvách spolu so vzorovým jedálničkom, ktoré nájdete tu.

Účinný KetoMIX

ketomtix na 4 týždneKetoMIX je forma stravovacieho programu, ktorý zahŕňa predpripravené jedlá, ktoré uvedú váš metabolizmus do stavu ketózy. Tento stav spôsobí agresívne spaľovanie vašich tukov. 

Pri tomto type stravovania nehrozí jojo efekt, nakoľko sa stravujete prostredníctvom kompletnej jedálnej ponuky zahŕňajúcej kokteily, polievky, omelety a pod.+ vám odpadá starosť si takéto jedlá pripravovať.

Program obsahuje:

 • Kokteily, polievky, omelety, kaše + príchute
 • zdarma praktický shaker
 • kompletný manuál, recepty aj jedálniček

 

Môžete si vybrať stravovací program na mieru. Jedno jedlo vychádza v prepočte iba 1,4 eura. Stredný program obsahuje jedlá na 4 týždne, pri ktorom stabilne a postupne zhodíte až do 10kg.

Strava je pripravená špecialistami na nadváhu za účelom redukcie váhy. Dlhodobým užívaním (2 mesiace) viete spoľahlivo schudnúť viac ako 15 kg. Koľko chcete zhodiť kg záleží iba na vás.

alebo si prečítajte recenziu

Výhody proteínovej diéty Prodietix:

 • bez jojo efektu
 • dostatok energie
 • dobrá nálada (kvôli ketóze ktorá nastane v tele)
 • účinnosť
 • množstvo užívateľských recenzií
 • kvalitné jedlá

Nevýhody proteínovej diéty Prodietix:

 • Cena
 • Predpísané proteínové jedlá nemusia každému ulahodiť
 • Problém ak chcete niekam cestovať a podobne
 • Nemôžete ju ukončiť kedy chcete ak nechcete aby sa dostavil jojo efekt

Časté chyby pri Prodietix diéte:

 • Konzumácia alkoholu popri diétovaní
 • Nedodržiavanie prísunu bielkovín (nedobranie všetkých jedál naplánovaných na deň)
 • Prerušenie diéty príjmom pečiva (ktoré má priveľké množstvo sacharidov)
 • Prisladzovanie cukrom či medom (môže sa iba stévia alebo aspartam)
 • Návrat k nesprávnym stravovacím návykom po ukončení diéty
 • Predčasné ukončenie déty
 • Nedodržiavanie pitného režimu
 • Príliš veľké množstvo príloh v 3.fáze

Cena a balenie

Cena tejto diéty sa variuje na základe toho čo potrebujete. Na základe kalkulačky zo stránky Prodietix.sk si viete vypočítať, koľko týždňový a ak program potrebujete.

Orientačné ceny niektorých Prodietix programov:

Program Z1 (nízka redukcia váhy, cca. 6kg) na 3 týždne: 109,98€

Program Z2 (stredná redukcia vády, cca.9kg) na 6 týždňov: 204,69€

Program Z3 (vyššia redukcia váhy, cca. 15kg) na 9 týždňov: 297,49€

Program Z4 (veľká váhová redukcia, cca. 20kg) na 12 týždňov: 388,45€ (aktuálna cena tu)

Hodnotenie

Ak túžite po úbytku na váhe, Protiedix diéta môže byť pre Vás tou správnou cestou. Ak viete, že máte pevnú vôľu, nebudete mať problém s proteínovými jedlami a prejdete poľahky cez všetky tri fázy. Na stránke dokonca nájdete kalkulačku na vypočítanie Vašej proteínovej diéty, a diéta je teda uspôsobená Vám a Vašim potrebám, preto sa nemusíte báť, že by nezabrala. A ak ešte stále nie ste presvedčený, skúste vyhľadať užívateľské recenzie.

 

Aktuálne skóre
[Celkovol: 1 Priemerne: 5]
2 komentáre
 1. Skvelý research, ďakujem za článok, mne to odporučila sesternica 🙂 Celý život bola dosť pri sebe a teraz sme mali rodinnú stretávku a keby ju napríklad vidím len čo sa týka tela a nevidím do tváre ani ju nespoznám. Takže som dnes objednala a keď to dorazí IDEM NA TO.

 2. Prodietix je asi jedina realna mozbsot chudnutia z tohoto internetoveho segmentu. Ziadne zvasty, proste logika, celkom prijemne produkty a primerana cena. Nie ako predrazene tabletky a bullshity..

Leave a reply