Ako schudnúť za mesiac – základné princípy

Posledná aktualizácia článku

Ako schudnúť za mesiac

ako schudnúť za mesiac

Odborníci neodporúčajú chudnúť prirýchlo. Môže sa stať, že sa Vám síce podarí schudnúť 5 kg za mesiac a možno aj viac, ale je to veľmi nebezpečné. Musíte totiž počítať s jojo efektom. Po nabehnutí na normálny režím, sa zhodené kilá budú vracať naspäť, dokonca je pravdepodobné, že ich bude viac ako pred tým. Tak totiž funguje jojo efekt. Aby ste výrazne schudli za jeden mesiac, musíte radikálne upraviť jedálniček a začať naozaj tvrdo makať. Bez pohybu to pôjde ťažko. Preto sa odporúča schudnúť 1-2 kg za jeden mesiac. Niekedy však chceme schudnúť na špeciálnu príležitosť, napríklad na svadbu. Spamätáme sa príliš neskoro a do danej udalosti nám zostáva len jeden mesiac. V nasledujúcich riadkov si povieme ako schudnúť za mesiac. Nezabúdajte však, že nie je dobré tlačiť na pílu a uvedomte si, že jeden mesiac je naozaj krátka doba na to, aby ste schudli desiatky kilogramov.

Zdravá strava

Zdravá strava tvorí základ chudnutia. Ak sa chcete, čo najskôr dostať do formy zabudnite na vyprážané a ťažké jedlá, sladkosti, čipsy, sladené limonády. Tieto potraviny musíte z Vášho jedálnička vyškrtnúť. Nahraďte ich potravinami bohatými na bielkoviny, vlákninu a vitamíny. Váš organizmus lepšie zasýtia, trávenie bude pravidelnejšie a môžete očakávať úbytok kíl. Jedzte veľa zeleniny a ovocia. Ovocie obsahuje fruktózu, preto si ho doprajte doobeda a v neskorších hodinách ho nahraďte zeleninou. Vaša strava nech je pestrá. Môžete si dopriať veľa rýb, kuracieho mäsa a zeleninových šalátov. Vyhýbajte sa  múčnym a kvaseným jedlám.

Trpíte nadváhou, ste často hladný a neviete schudnúť? Fykotín je skvelé riešenie na podporu chudnutia a udržiavanie štíhlej postavy.

Pohyb

Po strave je najdôležitejším faktorom pri chudnutí pohyb. Musíte sa hýbať, aby ste prebytočné kilá vypotili. Zvoľte si takú aktivitu, pri ktorej sa pekne zapotíte a zároveň Vás bude aj baviť takže budete mať motiváciu v nej pokračovať. Pre zhadzovanie kíl je veľmi vhodným prostriedkom beh. Behajte 3-5 krát do týždňa a tešte sa na zmeny. Ak ste fanúšikom tancov, zatancujte si. Ak máte radi korčule, choďte sa korčuľovať. Udržiavajte telo v pohybe a uvidíte ako schudnúť za mesiac niekoľko kilogramov a to celkom jednoducho.

Aktuálne skóre
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Vyjadrite svoj názor

Leave a reply