Ako schudnúť po pôrode?

Posledná aktualizácia článku

Chudnutie po pôrode

ako schudnút po pôrode

Dnešná moderná doba a spoločnosť si veľmi zakladajú na výzore. Nielen doba, ale aj pocit menej príťažlivosti je dôvodom prečo sa mamičky hneď po pôrode usilujú zhodiť kilogramy a prinavrátiť si tak šarm a štíhlu postavu ako pred tehotenstvom.  Váha žien počas tehotenstva vzrastie optimálne o 10-13 kg.  Niektoré ženy však priberú omnoho viac a tak sa hneď po pôrode usilujú schudnúť. V tomto prípade však mamičky nie vždy berú ohľad na svojho malého drobčeka, ktorého práve koja. Hoci existuje celý rad produktov, ktoré nahrádzajú materské mlieko, vedzte, že ani jedna náhrada zďaleka neobsahuje toľko živín a vitamínov ako materské mlieko. Neznamená to ale, že sa máte prežierať. Môžete chudnúť, ale buďte pri tom obzvlášť opatrná.

Schudnúť po pôrode je ľahké aj ťažké zároveň. Ľahké preto, že samotné kojenie napomáha chudnutiu, pretože telo využíva zásoby tuku na tvorbu mlieka. Ťažké je to z toho dôvodu, že ak aj chcete chudnúť naplno, nemôžete. Riskujete tak, že prídete o mlieko a vaše bábätko o podstatné živiny. Preto zvoľte cestu, pri ktorej budete chudnúť, ale nijako neohrozíte produkciu materského mlieka.

Pred tým ako si prečítate pár rád ako zdravo nato, uvedomte si, že hmotnosť rástla priebehu 9 mesiacov, preto nečakajte, že ručička váhy sa na vytúženú cifru dostane za mesiac. Obrňte sa poriadnou dávkou odhodlania, trpezlivosti a hlavne sebakontroly – to všetko je dôležité pri chudnutí po pôrode. Poďme nato.

Jednoduché princípy úspechu chudnutia po pôrode

Nezabúdajte na raňajky

Naštartujte svoj deň raňajkami bohatými na vlákninu, ktorá má v boji proti obezite nenahraditeľné miesto. Pripravte si chutnú ovsenú kašu s ovocím alebo vafle z ovsených vločiek a banánom, každopádne nikdy nezabúdajte na raňajky. Ich vynechanie vedie totiž k priberaniu.

Dajte tomu čas

Nesnažte sa schudnúť rýchlo, zbavujete sa tak vody, svaloviny a tuk vám zostáva, navyše riskujete jojo efekt. Radšej choďte nato pomaly, systematicky. Ak schudnete za mesiac len 2 kilá, môžete byť nanajvýš spokojná.

Sústreďte sa nato čo jete

Jedzte pomaly. Každý kúsok jedla si vychutnávajte dôkladným žutím. Nekonzumujte potravu v zhone pri domácich prácach, ale nájdite si čas a vychutnávajte.

Jedzte minimálne 5 krát za deň

Menšie a časté porcie jedla zabezpečia, že sa vyhnete kolísaniu hladiny cukru v krvi a nebudete pociťovať hlad alebo nutkavú žravosť po sladkých maškrtách.

Nepoužívajte veľa soli

Nadmerné solenie spôsobuje zadržiavanie vody v tele a tým aj zhoršuje a spomaľuje priebeh chudnutia, preto sa snažte soliť čo najmenej.

Parte, varte, duste

Varené, dusené, ba dokonca najlepšie parené jedlo obsahuje oveľa väčšie množstvo živín ako mäso pečené alebo vysmážané. Dokonca ak na prípravu použijete vhodné bylinky, objavíte nové, zaujímavé doposiaľ neobjavené chute.

Aktivitachudnutie po pôrode

Aktivita v podobe fyzického pohybu je dôležitá tak pred tehotenstvom, počas tehotenstva ako aj po tehotenstve. Zaraďte prechádzky s kočíkom do vašich každodenných aktivít, urobte tak aj viackrát za deň za takmer každého počasia.

Pospite si

Určite ste sa stretli s tvrdením, že nedostatok spánku, neustále nočné behačky za bábätkom a celková vyčerpanosť vedie k chudnutiu, opak je pravdou. Možno je to často nereálne, ale ak sa to čo i len na malú chvíľku dá, doprajte si zdroj odpočinku a energie v podobe spánku. Budete sa cítiť oddýchnuto, energicky a navyše nebudete pociťovať nervozitu.

Stravovanie v tehotenstve a po ňom je obzvlášť dôležité. Žena ako matka, ktorá vyživuje svoje dieťa prostredníctvom materského mlieka by mala myslieť predovšetkým na svoje dieťa a nie nato ako a čo najrýchlejšie schudnúť. Buďte však opatrná, pretože obezita predstavuje zvýšené riziko pre ženu i pre dieťa vo všetkých fázach gravidity.

Chudnite pred tehotenstvom

Tikajú vám biologické hodiny a túžite byť mamičkou? Položte si otázku, či predstavuje vaše telo vhodné prostredie pre bábätko. Ak vopred plánujete otehotnieť a máte nadváhu či dokonca obezitu, snažte sa schudnúť ešte pred tým. Je to z jednoduchého dôvodu. Niektoré orgány sú vyššími štádiami tehotenstva zaťažované, no ak k tomu pridáte obezitu, zaťažujete ich dvojnásobne. Schudnite ešte pred tehotenstvom napr. s Malinami Slim , ktoré však nie sú vhodné už počas tehotenstva a kojenia.

Trpíte nadváhou, ste často hladný a neviete schudnúť? Fykotín je skvelé riešenie na podporu chudnutia a udržiavanie štíhlej postavy.

Svoju váhu pred tehotenstvom, počas tehotenstva a po tehotenstve, teda po pôrode, konzultujte so svojim lekárom.

Aktuálne skóre
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Vyjadrite svoj názor

Leave a reply