Ako schudnúť po 40-tke

Posledná aktualizácia článku

Chudneme po 40

Vek pribúda, ručička na váhe sa posúva neželaným smerom, účinná diéta v minulosti nefunguje v prítomnosti. Ste frustrovaná, už vás to nebaví, ale pred tým ako mávnete rukou a vykašlete sa nato, prečítajte si tento článok.

Biorytmus človeka je naprogramovaný tak, že medzi 30 a 50 rokom života stratí normálny zdravý človek v priemere 15 kg svalovej hmoty, ktorú nahradí tuk.  Všetko sa to deje z viacerých príčin. Jednou z nich je spomalenie metabolických procesov. Je vedecky podložené, že s pribúdajúcim vekom sa prijatá potrava pomalšie a ťažšie spracuje na energiu. Za širšie boky nie je zodpovedný len metabolizmus, ale aj genetická výbava, životný štýl, stravovacie návyky, stres, hormonálne zmeny a v neposlednom rade aj celkový zdravotný stav.

To či budete chudnúť a ako budete vyzerať aj po 40 veľmi závisí od toho ako ste sa v minulosti stravovali, športovali. Ak ste žili sedavým spôsobom života, nečakajte, že po štyridsiatke prostredníctvom športu len tak schudnete a vôbec, ak sa doteraz nestal šport vašou každodennou záležitosťou, sotva si ho obľúbite už v tomto období. Ponúkame pár jednoduchých pravidiel ako začať zdravo žiť a schudnúť.

ako schudnut po 40

Pohybová aktivita

Športom ku zdraviu a ku krásnej postave je síce namieste, ale bez správnej stravy to nepôjde. Myslite nato, že ak v posilňovni prepotíte tričko a následne si energiu doplníte tučným, nezdravým a kalorickým jedlom, ste tam, kde ste boli pred tým spoteným tričkom. Nemusíte hneď podávať vrcholové športové výkony, začnite večernou prechádzkou, najlepšie vo dvojici.

Nečakajte veľa

Pred tým ako sa do celého procesu chudnutia pustíte, neočakávajte zázraky, genetiku tak či tak neoklamete. Choďte do toho s rozumom a nebuďte sklamaný, ak sa po týždni nič nezmení, nevzdávajte sa hneď.

Motivácia

Pri chudnutí je najdôležitejším faktorom motivácia. Motiváciou môže byť zrkadlo, v ktorom vidíte vaše telo, alebo meter, s ktorým meriate strácajúce sa centimetre. Takáto motivácia však môže pôsobiť aj demotivujúco a to hlavne vtedy, keď  nevidíte hneď výsledky, preto hľadajte podporu. Nájdite si niekoho, s kým budete celý proces chudnutia absolvovať. Dobrá kamoška, alebo kamoš, ktorá má rovnaký problém ako vy, môže byť tou správnou podporou v stavoch, keď vám je najhoršie.

Zmeňte jedálniček

Ruku na srdce, koľko nezdravých jedál za deň prijmete a potom sa čudujete z čoho priberáte? Buďte k sebe objektívny. Pozrite sa na seba ako na cudzieho človeka, ktorý vyzerá ako vy, stravuje sa ako vy a robí všetko to ako vy. Čo podľa vás robí preto aby vyzeral lepšie? Vezte, že ak si poviete, že len jeden koláčik za deň mi nemôže ublížiť, za týždeň to je už 7 kalorických, nezdravých koláčikov. Takýmto štýlom klamete jedine seba. Ak sa obávate zmeny, nechoďte nato drasticky, zeleninu a ryžu 5x za deň, choďte na to pomaly. Začnite napríklad tým, že po šiestej hodine večer nebudete zaťažovať váš metabolizmus ťažkými jedlami. Lákajú vás sladkosti? Vyhoďte ich alebo darujte. Láka vás vyprážané jedlo? Varte zdravo a garantujeme, že sa budete cítiť omnoho lepšie.

Od zajtra chudnem

Neodkladajte denne svoju novú cestu života, v skutočnosti neviete o čo prichádzate. Začnite hneď teraz a buďte trpezlivý.

Nevšímajte si vaše okolie

Určite sa stretnete s ľuďmi, ktorí sa vám budú smiať, budú si z vás uťahovať a ktorí vás budú nahovárať na samé nezdravé jedlá či aperitívy. Nepodľahnite pokušeniu, vydržte to. Po náročnej práci príde vytúžená odmena v podobe sexi kriviek a vtedy sa vás bude každý pýtať ako ste to dokázali, vyzerať tak úžasne.

Štítna žľaza

Ak sa vám nedarí schudnúť a naozaj robíte všetko preto aby ste chudli, možno zato môže štítna žľaza. Nízka funkcia štítnej žľazy narúša produkciu hormónov, ktoré sa výrazne podieľajú na chudnutí alebo sa obráťte na odborníka v oblasti chudnutia tvojadieta.sk  

Voda, voda a ešte raz voda

Dodržujte pitný režim. Denne vypite približne 2 litre čistej vody. Pravidelné pitie čistej vody urýchľuje metabolizmus, prekrvuje telo a osviežuje myseľ.

Urobte všetko preto aby ste sa cítili lepšie, povedzte stop svojmu nezdravému životnému štýlu a vitaj svojmu novému ja.

Trpíte nadváhou, ste často hladný a neviete schudnúť? Fykotín je skvelé riešenie na podporu chudnutia a udržiavanie štíhlej postavy.

 

Aktuálne skóre
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

1 Comment
  1. […] Bellasin je ďalší z radu prípravkov na chudnutie, ktorý čo to sľubuje. Skúsenosti mnohých zákazníčok však potvrdili, že nefunguje, hoci na oficiálnej stránke predajcu nájdeme samé pozitívne recenzie. Faktom však je, že obsahuje aj sóju, ktorá ako sme sa dočítali na Zdravie.sk nie je pre človeka taká prospešná ako by sa mnohí z nás domnievali. Pravdou je, že s Bellasinom alebo bez neho s pribúdajúcim vekom pribúdajú aj kilá a ich zhadzovanie je náročnejšie ako v mladosti, ale každá žena bez ohľadu na vek chce vyzerať úžasne, preto odporúčame prečítať si článok Ako schudnúť po 40. […]

Leave a reply