Adipex Retard – nežiadúci účinok je smrť!

Posledná aktualizácia článku

Zakázaný Adipex

Prípravok Adipex (anorektikum) je liek na chudnutie,  ktorého predaj je v súčasnosti v štátoch Európskej únii zakázaný . Ide o prípravok, ktorý obsahuje fentermin, vďaka ktorému zmenšuje chuť do jedla a potláča pocit hladu. Tým sa zníži denný príjem kalórii a tak sa vyznačuje vynikajúcimi anorektickými účinkami, nesmie sa však užívať dlhšie ako 3 mesiace. Účinný prípravok na chudnutie je dostupný na lekársky predpis, ale dostanete sa k nemu aj bez neho.

Adipex Retard sa predpisuje pacientovi, u ktorého sa preukázal dobrý zdravotný stav, ktorý sa podáva pacientovi s obezitou a ktorého body mass index (BMI) je 30 alebo nad 30. U týchto pacientov obvykle nestačí úprava a zmena stravovacích návykov alebo fyzická aktivita. Viac dôležitých informácii sa dočítate v našej recenzii.

Tip pre Vás: Hľadáte vhodné riešenie na boj s nadbytočnými kilami? Chcete niečo, čomu môžete dôverovať a vďaka čomu môžete redukovať svoju váhu? Získajte všetky potrebné informácie a pozrite si naše hodnotenie produktov na chudnutie. Viac informácií nájdete tu…

Obsah článku

 1. Zloženie
 2. Účinky
 3. Cena a balenie
 4. Hodnotenie
 5. Upozornenie

Tip pre Vás
Potrebuje zhodiť prebytočné kilá a zároveň si chrániť svoje zdravie? ReduXS môže byť pre Vás jedinečným riešením a pomocnou rukou:) . Prečítajte si recenziu na ReduXS  

Charakteristika

 • Adipex je liek dostupný na lekársky predpis,
 • tlmí chuť do jedla,
 • potláča pocit hladu,
 • úbytok hmotnosti až 1kg týždenne,
 • určený pacientom s veľkou nadváhou a obezitou,
 • mnoho nežiadúcich účinkov, ktoré zapríčinili zákaz predaja tohto produktu.

Adipex – zloženie

Adipex Retard obsahuje látku Phenterminum resinatum. Jedna tobolka obsahuje 75 mg Phenterminum resinatum, čo je 15 mg fenterminu.
Ďalšie látky: žltý vosk, hydrogenovaný sójový olej, čiastočne hydrognovaný sójový olej, hydrogenovaný rastlinný olej, sójový lecitín, želatína, glycerol 85%, sorbitol 70% nekryštalizujúci, sodná soľ propylparabenu, sodná soľ etylparaben, oxid titaničitý, ricínoleoylmakrogol-1750-glycerol, chinolínová žltá, oranžová žlť, homovanilin, metoxyacetofenon.

Balenia a cena Adipexu

adipex

Adipex Retard 100 ks 75 mg (jedna tobolka obsahuje 75 mg Phenterminum resinatum) = 74,90 euro
Adipex Retard 80 ks 75 mg = 61,00 euro
Adipex Retard 50 ks 75 mg = 38,00 euro

Prípravok neužívajte:

Pokiaľ možno vôbec!

 • ak ste alergický na niektorú z látok, ktorú liek obsahuje,
 • ak trpíte nejakým ochorením spojeným s dýchacími cestami,
 • ak máte vysoký krvný tlak,
 • ak sa u vás niekedy počas života vyskytli problémy so srdcom,
 • ak ste trpeli ochorením ciev alebo mozgu,
 • ak máte zvýšenú funkciu štítnej žľazy,
 • ak sa u vás vyskytli problémy s ľadvinami a pečeňou,
 • ak požívate alkohol,
 • ak ste trpeli niekedy duševným ochorením (vrátane anorexie, depresie),
 • ak už užívate iné lieky na redukciu hmotnosti,
 • ak užívate liek, ktorý obsahuje inhibítory MAO, ktoré sa nachádzajú v liečivách proti depresii.

Ako nahradiť Adipex?

ReduXs

Reduxs

 

Zahraničná novinka ReduXs predávaná hlavne na anglickom a nemeckom trhu je skvelým pomocníkom pri chudnutí. Mohli ste o ňom často počuť aj zo slovenských radií.

Predáva sa za dostupnú cenu 39 eur, pričom balenie máte na celé 2 mesiace a presne toľko stačí, aby ste začali vidieť výsledky vo vašom chudnutí.

Dávkovanie je je intuitívne a jednoduché – stačí jedna tableta denne, najlepšie pred jedlom + voda.

Zloženie:

 • Zelený čaj, kaktus, šalvia
 • púpava, brusnica a iné…
 • látky podobné cholesterolu a tuku

Skutočne bohaté a zaujímavé je prírodné zloženie ReduXs, ktoré plošne bojuje proti nadváhe zároveň na viacerých frontoch, pričom dodáva prospešný tuk a znižuje cholesterol.

Užívanie a dávkovanie

Užívajte 1 tobolku denne. Tobolku nehryzte a zapite potrebným množstvom tekutiny. Neužívajte večer, môže spôsobiť nespavosť a nervozitu. Doporučuje sa užívať v ranných hodinách.
Neužívajte po uplynutí expiračnej doby.

tehotenstve by ste užívanie Adipexu mali konzultovať so svojim lekárom. V prvej tretine tehotenstva je užívanie prípravku zakázané.
Užívanie môže vyvolávať stavy nepokoja, stresu, nespavosť, závraty, depresie, u niektorých ľuďoch sa vyskytli aj halucinácie.

Zakázaní obchodníci

Na internete nájdete mnoho obchodov, ktoré predávajú tento liek aj napriek tomu, že je zakázaný. Pokiaľ Vám zaleží na Vašom zdraví, určite sa im vyhnite.  Ide napr. o adipex.sk, adipex-retard.sk a podobne.

Hodnotenie

Hoci s Adipex Retard mnoho ľudí schudlo a pochvaľujú si ho, po vysadení prípravku sa u nich objavil jojo efekt. Na základe zistených, preukázateľných negatívnych vedľajších účinkov je zakázaný vo väčšine krajinách EU. Ide o liek, ktorý sa predáva na internetových stránkach aj napriek jeho stiahnutiu z trhu a faktu, že po predajcoch aktívne pátra polícia. Túžba schudnúť je dnes naozaj veľká, a tak napriek tomu, že existujú mnohé varovania, čo sa týka tohto liečiva, ľudia produkt užívajú. Zvážte svoj výber, majte na pamäti, že život máme len jeden a musíme ho chrániť.

Navyše, ak niekto schudne jedno kilo za deň, nemôže to byť zdravé a pre telo prirodzené. Mali by ste si uvedmoiť rozdiel medi “chudý a zdravý” a len “chudý”. To, že schudnete ešte neznamená, že budete automaticky zdravý.

Väčšina odborníkov varuje pre týmto liekom a dokonca hovoria, že pri ňom zlyhávajú aj životne dôležité orgány. Ak už ste sa rozhodli, že sa dáte na tabletkovú cestu za vysnívanou postavou, siahnite po tabletkách, ktoré majú podobný efekt ako tento, ale s bezpečnými alebo menej škodlivými vedľajšími účinkami ako Adipex. Dobrou voľbou na vyskúšanie by bol určite napr. ReduXS.

ReduXS pracuje na princípe regulácie metabolizmu a teda znižuje cholesterol, zvyšuje rýchlosť spalovania – predpokladá sa chudnutie od 2 kg a vyššie/mesačne

Skúsenosti užívateľov

Aj keď je Adipex Retard na Slovensku nelegálny, dostať sa k nemu môžete veľmi jednoducho. Napríklad v Česku a dokonca na slovenský recept . Aj keď ide z každej strany varovanie, že jeho užívanie je nebezpečné, niektorí ľudia si ho pochvaľujú a vedľajšie účinky pripisujú nesprávnemu užívaniu. Jedným takým človekom je užívateľ online fóra www.forum.zzz.sk:

Mne lieky veľmi pomohli,už som tu písala, že som schudla 9 kg za mesiac.Ak by boli vážne nebezpečné, tak sa nepredávajú v lekárni v Česku, napríklad. V niektorých krajinách ich zakázali pre také múdre slečny, čo brali 3 tabletky denne alebo 5 a potom skončili na psychiatrii a s anorexiou. Pre takéto nerozumné ženy už nie sú dostupne na SK. Však je logické, že keby sa zneužíval akýkoľvek iný liek vo väčšom množstve, hoc aj na chrípku,tak to skončí zdravotnými komplikáciami. Mať rozumnú mieru vo všetkom je základ!!!

Nájdu sa aj negatívne názory, avšak zdá sa, že sú v nepomere, pretože prevažujú snahy o kúpu Adipexu a očividne je všetkým jedno, či pôjde o originál, nakoľko nejde o žiadne oficiálne stránky, ale len o obyčajných ľudí, ktorí by vám liek poslali len na základe mailovej komunikácie.

Ahoj Slavinka, prestaň s tým, čo najskôr. Moja kamoška ho brala-iba jednu denne, lebo potom jej bolo zle, ale. Je pravda, že krásne schudla – presne tým, že jej stačil jeden jogurt denne. Po vysadení tabliet sa prejedala, potom to išla vyvrátiť a nakoniec skončila na psychiatrii, kde až po čase jej diagnostikovali maniodepresívnu psychózu a neviem čo ešte. Mňa varovali v prvom rade, že to môže spôsobovať depresie a myslela som si, že keď budem štíhla, tak nemôžem mať depku – veď depku mám z nadváhy. Na druhej strane, keď som znížila príjem kalorických potravín a pridala som pohyb, tak som aj bez liekov schudla za 2 mesiace 10 kg.

Upozornenia pri Adipexe

Po rýchlom schudnutí s Adipexom sa môžu objaviť srdcové a mozgové príhody. U niektorých pacientov, ktorí užívali toto anorektikum boli objavené vážne pľúcne hypertenzie (chronické ochorenie, pri ktorom sa zvýši tlak v pľúcnom riečisku, začne zlyhávať pravé srdce a neskorou liečbou môže spôsobiť aj smrť). Liečba prostredníctvom Adipexu musí byť pod odborným dohľadom. Nesprávne užívanie môže spôsobiť vážne zdravotné problémy, v ojedinelých prípadoch dokonca aj smrť.
Ak ste užili viac tabletiek alebo ich užilo vaše dieťa, okamžite kontaktujte pohotovosť. Sprievodnými javmi predávkovania Adipexom je potenie, zvracanie, horúčka, triaška, halucinácie, poruchy srdcovej činnosti, poruchy dýchania, kŕče, bezvedomie.
Ak zabudnete užiť produkt, v žiadnom prípade nenahradzujte zabudnutú dávku zvýšenou dávkou.
Prípravok nie je vhodný pre kojace ženy a deti.
V žiadnom prípade neužívajte Adipex dlhšie ako 3 mesiace.

Vedľajšie a nežiadúce účinky sú hlavne

 • nespavosť,
 • pocit na zvracanie,
 • ťažkosti so srdcom,
 • pľúcna embólia,
 • závraty,
 • nervozita,
 • sucho v ústach,
 • poruchy chuti,
 • závislosť,
 • smrť!!!

Budeme radi, ak vyjadríte svoj názor a skúsenosť s Adipexom. Pomôžete tak vytvoriť hodnotné fórum pre ďalších užívateľov.

Aktuálne skóre
[Celkovol: 1 Priemerne: 5]
8 komentárov
 1. […] alebo lieky, ktoré túto látku obsahujú by už nemal byť predpísaný lekármi pacientom, ktorý trpia obezitou alebo nadváhou. Ak sa aj […]

 2. […] alebo lieky, ktoré túto látku obsahujú by už nemal byť predpísaný lekármi pacientom, ktorý trpia obezitou alebo nadváhou. Ak sa aj […]

 3. Moja frajerka v minulosti uzivala adipex a mozem potvrdiť ze to bola zla volba, vobec nemohla spavat, stale jej bolo zle a podobne, urcite neskusat radsej

 4. Z adipexu som cca pred 20 dopracovala k stavom úzkosti, ktore sa skončili ťažkou depresiou. Nie každému sa to stane , ale následky znášam doteraz. Čas nevrátim ,ale snád moja skúsenosť pomôže ostatným ženám .Pohyb a správna životospráva je lepšia voľba ako vidina rýchleho schudnutia s Adipexom.

 5. užívala som Adipex pred 20 rokmi a nemala som žiadne problémy schudla som 15 kg za dva mesiace

 6. Užívala som Adipex za mesiac a schudla som 4kg.Nepociťovala som žiadne nežiadúce účinky a chcem pokračovať s Adipexom zase po polročnej pauze,aby som dala dole ten zvyšok nadváhy,ktorú mám.Myslím si,že pomaly ďalej zájdeš a bez následkov.Píšu-smrť!-je to hlúposť,aby sa im predávali iné lieky na chudnutie,ktoré majú slabý úćinok na chudnutie a sú ešte drahšie.

 7. Aktivne sportujem a nie som tucna, ale aj po rokoch nezmyselnych dietach a vypotenej krvi stale som mala viac tuku ako by som chcela. Skusala som rozne doplnky ani som si nemohla popri sutaziach dovolit brat nelegalne tabletky kvoli dopingu, a nic nepomohlo vahu som mala stale tu istu ci som jedla alebo nejedla. Rozhodla som sa skusit adipex 1 tabletku denne a moje maskrtne chute hned prestali, jest mi chutilo normalne len som nevedela zjest vela a jedla som 5 krat denne, vaha isla dole, nie o 20 kilo mne teda uz islo iba po kilecku tyzdenne a stacilo mi schudnut 5 kil. Ziadne stavy uzkosti nemam ani zdravotne problemy vaha sa drzi lebo som neutiekla do MCdonaldu a stale cvicim a co sa tyka spanku ja by som spala stale a vecer uz o 10 sa mi zatvaraju oci. Takze pekny den

 8. Ahoj prosím vás kde ste zohnali tento liek nakoľko už nieje predajný ? Ďakujem

Leave a reply